<-- Към сайта  -  Профил  -  Съобщения  -  Търсене  -  Вход  -  Регистрирайте се 

Да инвестираш в бъдещето!
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема  Напишете отговор    ОФК Сливен 2000 Форуми -> Детско-юношеска школа
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
heroes

Мнение  Sun Dec 28, 2008 7:09 pm Отговорете с цитат

Hаложилата се практиката от повечето „водещи" клубове в България да превръщат някои от своите играчи в „медийни звезди", чрез инвестиране на немалки суми в реклами с цел бърза продажба и лесна печалба показа своята несъстоятелност. Елементарна житейска истина е, че добри играчи се създават не на страниците на вестниците, а в детско-юношеските школи. Именно в тях става изграждането на един футболист като психика и технически качества на професионалист. Разбира се, това е доста по-дълъг и труден процес в сравнение с някой медиен бум, но за сметка на това резултатите от спортно-техническата подготовка са много по-качествени и смислени. България разполага с достатъчно таланти за да изгради стойностни клубни и национални отбори, но за това трябват време, пари и по-малко корупция. В случая трябва да се сърдим не толкова на националния треньор, а на онези, които не са си свършили работата когато и както трябва. Националният треньор не учи футболистите, кога и как се спират топката, как се прави пас, атака, засада или се бие статично положение. Това се учи на тренировките в ранна юношеска възраст.

В съвременния футбол само талант, не е достатъчен, трябва си и професионалната школовка. За съжаление повечето от клубовете не го разбират и/или не искат да го разберат и към грешката да създават „медийни таланти", добавят друга, внасяйки си „чужди звезди" с качества като тези на българските, а в повечето случаи, дори им отстъпват. Така този „внос" вместо да вдигне нивото на българския футбол на практика стана част от нерадостното му статукво. Много от клубните шефове не си дават сметка, че за да продаваш играчи на баснословни суми, трябва разполагаш с качествена селекция, доказваща предимствата си не по кръчми и дискотеки, а в финалните етапи на европейските клубни турнири и на европейски и световни първенства. Такава селекция обаче може се изгради само в детско-юношески школи и спортни училища (каквито имаше преди в България), в които се работи задълбочено и професионално. Вярно е, че става бавно и трудно, но пък инвестицията в тази насока винаги носи сериозна печалба във всяко едно отношение. Това отдавна е философия и практика на клубно и национално ниво в повечето от развитите европейски държави.

Един качествен футболист от собствената школа струва колкото двама купени наготово. Златното правило, валидно за всички нормални европейски клубове.Макар големият процент наши отбори още да залагат на изпитаната тактика - треньорът да хвърли една топка на дечицата и да им вика: "Айде, давай", докато те я гонят с ентусиазъм.

Кой се грижи за ДЮШ на Сливен даите я на някой кадърен специалист които е показал че може и разбира от футбол.

А защо детско-юношеските школи вече не "произвеждат добри футболисти? Една от причините са окаяните бази, на които тренират децата и младежите.Да кажем че в Сливен се прави нещо добро но това не стига [b]треньори[/b] трбват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marto135

Мнение  Sun Dec 28, 2008 7:21 pm Отговорете с цитат

Е как да нямаме хубава ДЮШ в Сливен ... та половината ни футболисти са от нашата школа ...
DoBa7a
Parmalat

Местожителство: Сливен

Мнение  Sun Dec 28, 2008 7:26 pm Отговорете с цитат

marto135 написа:
Е как да нямаме хубава ДЮШ в Сливен ... та половината ни футболисти са от нашата школа ...

Thumbs Up Thumbs Up Thumbs Up Cool Cool
TAKA E ! ! !
heroes

Мнение  Sun Dec 28, 2008 8:49 pm Отговорете с цитат

аз не казвам че няма добра школа като терени и там други работи казвам че несе работи добре с децата.Няма трениори това е ако има добри трениори ще има и много добри футболисти много.Ако това са тренировки които правят децата значи ние сме....... то незнам като с кои да се оприличим защото и африканския футбол е по добър от нашия.
Върнете се в началото
DoBa7a
Parmalat

Мнение  Mon Dec 29, 2008 10:37 am Отговорете с цитат

heroes написа:
Няма трениори това е

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy съгласен ! ! !
Пример - Качара които е бил съдuя πο бокс или Box не знам там точно че забравих вече ! ! !
ultra_voin

Мнение  Mon Dec 29, 2008 1:52 pm Отговорете с цитат

heroes написа:
аз не казвам че няма добра школа като терени и там други работи казвам че несе работи добре с децата.Няма трениори това е ако има добри трениори ще има и много добри футболисти много.Ако това са тренировки които правят децата значи ние сме....... то незнам като с кои да се оприличим защото и африканския футбол е по добър от нашия.

Прав си за по-горния си коментар,че БГ отборите търсят бърза печалба от футболисти,отбор и т.н,но това е с цел пране на пари или поне за някои от тях.Сега не знам колко ще се работи и в Сливен след като базата е готова,но ние поне имаме база,която се поддържа.За тренерите,сега един сливенски треньор-Радия Дойчев отиде на обучение в Италия,за да се обучава на работа с подрастващи.Може да е малко,но все пак ние почваме от някаде.
Exclusive_boy

Мнение  Mon Dec 29, 2008 3:05 pm Отговорете с цитат

аз мисля че савсем скоро ще стане в Сливен това за което е споменато в 1вия пост .... защото всичко е започнато да се прави но се пак ние сме в България и всичко става малко по бавно но важното е че има хора които се стремят кам развиването на школата на
сливен Smile)
stefo_72
Global Mod

Местожителство: СЛИВЕН

Мнение  Mon Dec 29, 2008 7:29 pm Отговорете с цитат

PLAYBOY4ETOO написа:
аз мисля че савсем скоро ще стане в Сливен това за което е споменато в 1вия пост .... защото всичко е започнато да се прави но се пак ние сме в България и всичко става малко по бавно но важното е че има хора които се стремят кам развиването на школата на
сливен Smile)
По-добре бавно,отколкото никога!

Мнение  Mon Dec 29, 2008 7:32 pm Отговорете с цитат

за по горе споменатия треньор какво да кажа незнам.ама и тои има на главата си към 100 деца и Трапатони да е на неговото място няма да се оправи.всяка вузраст трябва да е от по 20 - 25 деца с 1 треньор за да може да се работи с тях а не само да бягат като някои лекоатлети и да виждат топката през крив макарон . Преди време ЦСКА са били на визита няколко холандски специалисти от тяхната ДЮШ и са казали че с децата до 15 години трябва да се работи наи много с топка а не да имат физическа подготовка и след 15 години да се започне с физическата им подготовка.Те сега за всички възрасти говоря немогат както трябва да водят топката да я спират да я подават а за някаква тактика да не говорим всички играят както могат и от страни само им се вика направи така подаи така ми как да го направи като незнае и как да знае като неса го научили то само на талант неможе да се чака.Гледах по Ринг Ajax децата им ми то им се обеснява какво да правят каде да стои всеки разясняжа им се всичко а тук само викане и псуване.Както каза шефа на Славия когато беше в Ман.Юнаитед и го питаха ще извикат ли децата им на турнир в БГ той отговори по добре да несе излагаме с играта си те са с класи над нас.Защо са с класи над нас защото децата се учат от малки да играят с топка а не да бягат като коне.Незнам отчаиващо е и ако има чужда школа по футбол в БГ например както се писа за Кортен и школа на ЛИверпул ми то няма да остане едно дете да тренира тук всички които имат нещо в себеси футболно ще избягат там.Има много треньори кадърни в Сливен които могат да се занимават но никои неги търси защото са свикнали в Сливен да карат така по теченито апък каквото излезе.
Върнете се в началото
heroes

Мнение  Mon Dec 29, 2008 7:49 pm Отговорете с цитат

И Гошо Кирилов ми той до оня ден не даваше на децата да влизат на терените да тренират да неги изхабят ми за какво са тези терени само за снимка ли ? на някакво изложение ли ще ги носят да ги показват вижте какво имаме ние в Сливен.На него му е лесно взима си заплатата и го боли онази работа за децата че тренирали на цимента или згурта.Лечков евала прави ама нали е бил в Германия и Франция и видял за какво става въпрос да вземе да направи нещо.
Върнете се в началото
heroes

Мнение  Mon Dec 29, 2008 8:08 pm Отговорете с цитат

за предният ми пост искам да уточня че хората на запад имат от 1 възрат по няколко отбора за това казах 20 25 деца и при тях няма набор еди кои си а са например до 13 год. до 15 год. до 18 год. и там влизат всички до тази възраст.
Върнете се в началото
DoBa7a
Parmalat

Мнение  Mon Dec 29, 2008 8:23 pm Отговорете с цитат

На запад е друга работа само в тая хубава но и развалене България е така Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised Surprised
И да си хабим думите ниама смисъл и да коментираме не решаваме ние а ръководството ! ! !
ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ НА ВСИЧКИ ВЪЗРАСТОВИ ГРУПИ НА ОФК СЛИВЕН ! ! !
heroes

Мнение  Mon Dec 29, 2008 8:26 pm Отговорете с цитат

и аз пожелавам успех и да но да имат касмет децата.
Върнете се в началото
ultra_voin

Мнение  Mon Dec 29, 2008 11:16 pm Отговорете с цитат

Съгласен съм с теб,че работата с децата не е правилна.Но да ти кажа по-добре е първо да се направи терен за децата,а при нас,говоря за България,много малко отбора могат да се похвалят.В Сливен също не се работи правилно с децата и аз в това съм убеден и съм го виждал,за Георги Кирилов не ми се говори,аз съм много против него,но както и да е.
Работата е,че Лечков знае как се прави школа или поне така си мислим,нали е ходил и е виждал,опитва се в Сливен,това се вижда и има време за треньорите,които сега ще ходят на обучение.
Exclusive_boy

Мнение  Tue Dec 30, 2008 1:19 am Отговорете с цитат

на мястото на голямата згур сега правят изкуствено игрище сас размерите на действителен стадион смисал няма да е малко така 4е определено не6тата 6те потрагнат
за6тото до сега по цяла седмица тренираме на малки врати4ки подаваме си на 2 метра и по едно време се в събота се оказва 4е трябва да се опане 50 метра пас 6то годе то4ен и се оказва че няма кои да ритне толкова топката
за6тото както знаете малкте вратички са противоположното на големия терен .... Сичко ще си дойдде на мястото аз само се моля да го направят преди да ми е изтекал периода за обучение ......
heroes

Мнение  Tue Dec 30, 2008 7:25 am Отговорете с цитат

и аз за това говоря дано не мине времето.а за този терен знам че го правят и ще има и още 1 голям до хотела между 2-те зали има доста голямо място там и ще правят още 1 там тои ще се води общински уж за всички които искат да играят но ще го ползва предимно школата.
Върнете се в началото
heroes

Мнение  Tue Dec 30, 2008 7:31 am Отговорете с цитат

може да видите за какво става вупрос.

http://www.youtube.com/watch?v=aUIebUi46pg

http://www.youtube.com/watch?v=rivYhk6VA70&feature=related

за това говоря аз за такива тренировки.не да пускат децата да се мъчат да правят нещо и после ако има успех на някои мач да казват аз ги уча .
Върнете се в началото
heroes

Мнение  Tue Dec 30, 2008 7:49 am Отговорете с цитат

искам да ви питам ако има тук от школата футболисти да кажат правили ли сте някога нещо такова от предният ми пост от youtube.com? и да кажите на трениорите си че искате да се учите на това а не да разкарвате топката по български и само да се псувате и карате .Ако сега него направите времето си минава и годинките летят а футбола се учи като малък а после се играе за успехи.И за Тунчев четох интервюто му за Лестар ми тои човека каза 1-вия мач не можах да издържа и до 30 мин. защо?защото не се е учил като малък а сега му е трудно вече.Това сме ние булгарите ама несме виновни ние а тез които раководят футбола и клубовете.Ще ви пусна едно интервю с едно момче от Селтик българче да прочетете за какво става реч.

http://topsport.ibox.bg/interview/id_141135045

Това е момчета това футбола лишения много, тренировки много, 10 - 15 години лишения и после си добре. не както казва Стоичков гледат само прическите ,татуировките и да дремат по кафета и барове.
Върнете се в началото
Exclusive_boy

Мнение  Wed Dec 31, 2008 12:46 am Отговорете с цитат

i nie sme preavili ne6ty podobno i v sa6toto vreme mn razli4no
Exclusive_boy

Мнение  Wed Dec 31, 2008 1:54 am Отговорете с цитат

heroes не те познавам кой си нито нищо но ти благодаря за тия 2 клипчета щото сега се готвя зимата сам с един приятел и доста от тях ще са ни мн полезни
още веднай благодаря
heroes

Мнение  Wed Dec 31, 2008 9:35 am Отговорете с цитат

за клипчетата има още много в youtube.com почти за всичко има .а за кой сам може би няма да кажа Smile
Всело изкарване на Новогодишната вечер пожелавам на всички и дано 2009 има промяна за по добро.
Върнете се в началото
heroes

Мнение  Mon Jan 05, 2009 7:41 am Отговорете с цитат

"Нашата политика е да даваме път на млади футболисти. В България има толкова много млади таланти, стига те да попаднат на добри треньори, които да работят с тях, да ги развиват и да им дадат възможност да работят като професионалисти", каза Йордан Лечков.
Very Happy не само да го каже а и да го направи.На приказки всички са силни даи малко и дела да има.
Върнете се в началото
Exclusive_boy

Мнение  Mon Jan 05, 2009 4:04 pm Отговорете с цитат

той го направи от цялата школа има 15 човека в дубала
на тях се дава пат и аз бях с тях за месец два но после ме свалиха при старшата
и в дубала се тренира мн по добре мн по хубаво по тренировките от пръв поглед се разбира че човека знае как да си върши работата
сичко ти е осигурено от теб се иска само да се развиваш ......
прави го ..........
heroes

Мнение  Mon Jan 05, 2009 7:43 pm Отговорете с цитат

PLAYBOY4ETOO виж сега аз за какво говоря постоянно не колко човека е взел от старшата в дубала и кои е там трениора дали е добър аз говоря общо за всички възрасти ако несе научиш като малък после изтървана работа.Снощи на мача на Ман.Юнаитед какво казаха в школата им децката имало страхотни таланта ми учат ги там е проблема маи неможем да се разберем Smile.ти например участваш с сливен в международен турнир искам да ми кажеш мислиш ли че ще можите да се опрете например на англичани германци французи как мислиш?Наще национали младежите какво казаха за ма4а си с Англия ами те са по подготвени и по силни - ами как става това нали и те са хора да неса извунземни.Говоря за добри трениори да знает и разбират от футбол групите да са от по 20 наи много 25 човека за да може да се рАботи това е.
Върнете се в началото
heroes

Мнение  Mon Jan 05, 2009 7:51 pm Отговорете с цитат

Скорост се иска с 1 - 2 докосвание да се играе.Движението без топка е наи важно да се пласираш точно кадето трябва не да мачкат топката и да се правят на големи маистори.всички станаха много технични големи финтове голяма работа а като излезе на терена и ги няма никакви и капват след 30 мин. говорим за големия футбол .Ако случаино нещо се оправи в близките 5-10 години добре иначе лошо.
Върнете се в началото
Jorko

Мнение  Mon Jan 05, 2009 9:41 pm Отговорете с цитат

heroes написа:
Скорост се иска с 1 - 2 докосвание да се играе.

Да не визираш Иван Стоянов Confused
heroes

Мнение  Mon Jan 05, 2009 10:15 pm Отговорете с цитат

Абсолютно не Иван Стоянов общо казано почти никои БГ футболист не играе така.Това значи че и цялото ни първенство е такова няма скорост.
Върнете се в началото
Jorko

Мнение  Tue Jan 06, 2009 12:13 am Отговорете с цитат

heroes написа:
Абсолютно не Иван Стоянов общо казано почти никои БГ футболист не играе така.Това значи че и цялото ни първенство е такова няма скорост.

Тука си в грешка, Марто Петров се казва играча! Wink
shamana_1992

Мнение  Tue Jan 06, 2009 12:15 am Отговорете с цитат

Jorko написа:
heroes написа:

Тука си в грешка, Марто Петров се казва играча! Wink
Той май има предвид в БГ първенството Wink

Мнение  Tue Jan 06, 2009 12:38 am Отговорете с цитат

мартин петров е в Англия говорим за БГ и ти да си в Англия щеш нещеш ще трябва да се научиш за бурз футбол иначе вънка и пак тук в България.Нали писах за Тунчев 30 мин и аут неможе повече.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема  Напишете отговор    ОФК Сливен 2000 Форуми -> Детско-юношеска школа Часова зона GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Начало - Връзки - Форум - Facebook

sliven-fc.com е неофициален и независим сайт. Съдържанието му не обвързва ОФК Сливен 2000 по какъвто и да било начин.
© 2005 - 2013, sliven-fc.com. При използване на материали от сайта позоваването на източника е задължително!